Myśl dnia:

Mam dzisiaj doskonałe samopoczucie, które udzieli się
każdej napotkanej przeze mnie osobie.

Mantra-Project

Jeśli masz pytania kliknij w poniższy przycisk.
Zadaj pytanie

Zapisz się do newslettera

Wyślij

Co to jest mantra

Mantra stanowi wibrację dźwiękową. "man" oznacza "umysł", "tra" - "wznosić". Mantra jest dźwiękiem, który wznosi nasz umysł ponad materialny wymiar. Słowo mantra oznacza "ta (wibracja), która chroni umysł".

Wsłuchując się w dźwięk mantry i powtarzając go na głos lub mentalnie, doświadczamy tego, że nasze serce i umysł stopniowo się oczyszczają, dzięki czemu z każdym dniem coraz bardziej wzrasta w nas świadomość naszej prawdziwej tożsamości. Stopniowo stajemy się coraz bardziej radośni, szczęśliwi i wolni od niepokoju.

Mantry składają się z sylab zapisanych w sanskrycie (języku świętych ksiąg hinduskich). Sylaby te mają różne wibracje i różnie wpływają na otoczenie, jak i na osobę recytującą mantrę. Mantry nie są zwykłymi modlitwami, są czymś znacznie więcej. Mantry zawierają w sobie sylaby takie jak Om, Dum, Hrim czy Klim, których nie można przetłumaczyć - one są same w sobie mantrami - są to bidż mantry. Zapis w sanskrycie uniemożliwia bardzo często dosłowne tłumaczenie mantr. 

Mantry posiadają wewnętrzne "duchowe znaczenie" - to znaczy, że ktoś recytujący daną mantrę może osiągnąć korzyści z jej recytowania, nawet nic nie wiedząc o znaczeniu tej mantry i nie wiedząc nic o samym bóstwie, do którego recytuje daną mantrę.

Najsławniejszą i najważniejszą w Wedach jest mantra OM. Dźwięk OM odpowiada  wibracjom wszechświata. Sanskrycki zapis mantry OM jest jednocześnie jantrą

Napotężniejszą mantrą jest Gayatri Mantra, a mantra OM Namo Narayanaya jest wspaniałą mantrą wychwalącą Boga.

Podobne artykuły:

[X Zamknij]

Zapisz się

Zapisz mnie

przejdź na nasz fan page