Myśl dnia:

Jeżeli pewnego dnia chcesz być szczęśliwy,
to dlaczego nie zaczniesz od dzisiaj.
kurs mudr

Najbliższy kurs Mudr

12 września 2015Kurs mudr w Pile
Zapisz mnie Zadaj pytanie

Zostaw e-mail

powiadomimy Cię o najbliższym kursie Mudr
Zapisz mnie

Inne terminy

Mudra ratująca życie

Istniej wiele mudr na szereg dolegliwości fizycznych (praktykowanie mudr nie zastępuje jednak konsultacji lekarskiej, a jedynie wspomaga energetycznie proces leczenia). Jakie to mudry - poznacie je szczegółowo na kursach Mudr różnych stopni.

Ale z jedną mudrą chcę jednak zapoznać wszystkich, gdyż jest bardzo często ratunkiem dla naszego życia w przypadkach nagłych dolegliwości związanych z sercem - jest to mudra ratująca życie (Apan Vayu Mudra), pomoże przeczekać czas związany z przyjazdem pogotowia czy dotarciem do lekarza. Jej dobroczynne działanie wypróbowałam dawno temu na sobie, kiedy to podczas pracy przy komputerze w okolicy serca poczułam bardzo silny ucisk - ból nie pozwalający na normalne oddychanie. W tamtym czasie wiedziałam tylko, że taka mudra istnieje. Byłam wtedy sama w domu, a ten ból był niesamowity. Dałam radę odnaleźć ją w internecie (bo siedziałam przed komputerem) i zaczęłam ją praktykować. Po 20 minutach trzymania tej mudry ból ustąpił. 

Sposób wykonania tej mudry jest następujący: połącz opuszkami palców kciuk, palec serdeczny i środkowy; palec wskazujący dotyka podstawy kciuka lekko ją uciskając (popatrz na zdjęcie przedstawiające układ palców w tej mudrze - obok). Mały palec pozostaje swobodny. Praktykuj obiema rękami tak długo jak trzeba (do przyjazdu lekarza lub jeżeli nie decydujesz się go wezwać - do ustąpienia dolegliwości).

Podobne artykuły:

[X Zamknij]

Zapisz się

Zapisz mnie

przejdź na nasz fan page