Myśl dnia:

Jesteśmy tym co o sobie myślimy.
Wszystko, czym jesteśmy, wynika z naszych myśli.
Naszymi myślami tworzymy świat.
kurs mudr

Najbliższy kurs Mudr

12 września 2015Kurs mudr w Pile
Zapisz mnie Zadaj pytanie

Zostaw e-mail

powiadomimy Cię o najbliższym kursie Mudr
Zapisz mnie

Inne terminy

Mudry - joga palców

Mudry są nazywane jogą palców, gdyż najczęściej są układami palców. Ale mudry są również układami rąk względem ciała, a także dynamicznymi, zmiennymi pozycjami ciała. Jesteś ciekawy jak to możliwe?

Słowo "mudra" oznacza przyciąganie szczęścia ("mud" - szczęście, "rave" - przyciągać). Poprzez właściwe ich praktykowanie kierują one energię do miejsc w ciele, które tego potrzebują - balansują energie w tych obszarach i poprzez to powodują, że czujemy się lepiej.

Mogą również rozwijać w nas różne duchowe cechy. Medycyna wschodu mówi o tym, że choroby fizyczne i mentalne są spowodowane niezrównoważeniem pięciu żywiołów w ciele. Mudry pomagają przywrócić równowagę między tymi żywiołami, co wpływa na polepszenie stanu zdrowia i wzrost witalności. Mudry pomagają też m. in. zwiększyć koncentrację w trakcie medytacji, rozbudzić duchowe serce i zwiększyć intuicję.

Jednym z największych atutów mudr dłoni jest to, że mogą być wykonywane w domu, w czasie drogi do pracy lub też w trakcie duchowej praktyki - można je stosować w czasie codziennej praktyki jogi i medytacji lub też wykonywać je oddzielnie. Wielu ludzi czuje się wzmocnionych energetycznie i duchowo po uczestnictwie w naszych kursach i potem z ogromnym sukcesem wprowadzają mudry do swojego codziennego życia.

Proponowane przez nas mudry są w stanie poprawić stan zdrowia i dodać ciału witalności, jako że oczyszczają one i energetyzują konkretne obszary w ciele. Różnorodne mudry mają za zadanie uzdrowienie konkretnych organów lub części ciała, takich jak oczy, serce, głowa, czy uszy. Niektórzy ludzie po zastosowaniu tych mudr doświadczyli poprawy wzroku i pamięci, spadku poziomu lęku, albo znów mogą się cieszyć głębszym i regenerującym snem. Praktyka mudr nie zastępuje konsultacji medycznej - wspomaga jednak z całą pewnością proces uzdrawiania.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do uczestnictwa w tym kursie, jest on dostępny dla każdego. W trakcie kursu otrzymasz podręcznik, który pomoże Ci w dalszej nauce i umożliwiający lepsze przyswojenie zdobytej wiedzy. Nasze materiały kursowe są przyjazne w użyciu, proste i praktyczne w zastosowaniu.

Wszystkie kursy mudr są prowadzone przez nauczycieli Atma Kriya Yoga. Kurs zwykle trwa około 4-6 godzin. W trakcie kursu będziesz mieć okazję do przećwiczenia każdej z mudr, a jeśli pojawi się tak potrzeba, zadania pytań nauczycielowi.

źródło:http://www.atmakriya.org/pl/

Podobne artykuły:

[X Zamknij]

Zapisz się

Zapisz mnie

przejdź na nasz fan page