Myśl dnia:

"Są dwie drogi, aby przeżyć życie.
Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem.
Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko"
Albert Einstein
kurs mudr

Najbliższy kurs Mudr

12 września 2015Kurs mudr w Pile
Zapisz mnie Zadaj pytanie

Zostaw e-mail

powiadomimy Cię o najbliższym kursie Mudr
Zapisz mnie

Inne terminy

Mudry - joga palców

Mudry są nazywane jogą palców, gdyż najczęściej są układami palców. Ale mudry są również układami rąk względem ciała, a także dynamicznymi, zmiennymi pozycjami ciała. Jesteś ciekawy jak to możliwe?

Słowo "mudra" oznacza przyciąganie szczęścia ("mud" - szczęście, "rave" - przyciągać). Poprzez właściwe ich praktykowanie kierują one energię do miejsc w ciele, które tego potrzebują - balansują energie w tych obszarach i poprzez to powodują, że czujemy się lepiej.

Mogą również rozwijać w nas różne duchowe cechy. Medycyna wschodu mówi o tym, że choroby fizyczne i mentalne są spowodowane niezrównoważeniem pięciu żywiołów w ciele. Mudry pomagają przywrócić równowagę między tymi żywiołami, co wpływa na polepszenie stanu zdrowia i wzrost witalności. Mudry pomagają też m. in. zwiększyć koncentrację w trakcie medytacji, rozbudzić duchowe serce i zwiększyć intuicję.

Jednym z największych atutów mudr dłoni jest to, że mogą być wykonywane w domu, w czasie drogi do pracy lub też w trakcie duchowej praktyki - można je stosować w czasie codziennej praktyki jogi i medytacji lub też wykonywać je oddzielnie. Wielu ludzi czuje się wzmocnionych energetycznie i duchowo po uczestnictwie w naszych kursach i potem z ogromnym sukcesem wprowadzają mudry do swojego codziennego życia.

Proponowane przez nas mudry są w stanie poprawić stan zdrowia i dodać ciału witalności, jako że oczyszczają one i energetyzują konkretne obszary w ciele. Różnorodne mudry mają za zadanie uzdrowienie konkretnych organów lub części ciała, takich jak oczy, serce, głowa, czy uszy. Niektórzy ludzie po zastosowaniu tych mudr doświadczyli poprawy wzroku i pamięci, spadku poziomu lęku, albo znów mogą się cieszyć głębszym i regenerującym snem. Praktyka mudr nie zastępuje konsultacji medycznej - wspomaga jednak z całą pewnością proces uzdrawiania.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do uczestnictwa w tym kursie, jest on dostępny dla każdego. W trakcie kursu otrzymasz podręcznik, który pomoże Ci w dalszej nauce i umożliwiający lepsze przyswojenie zdobytej wiedzy. Nasze materiały kursowe są przyjazne w użyciu, proste i praktyczne w zastosowaniu.

Wszystkie kursy mudr są prowadzone przez nauczycieli Atma Kriya Yoga. Kurs zwykle trwa około 4-6 godzin. W trakcie kursu będziesz mieć okazję do przećwiczenia każdej z mudr, a jeśli pojawi się tak potrzeba, zadania pytań nauczycielowi.

źródło:http://www.atmakriya.org/pl/

Podobne artykuły:

[X Zamknij]

Zapisz się

Zapisz mnie

przejdź na nasz fan page